Futbol

Tek Girişlik Pass Kart Nedir?

Passolig kartları ile artık Türkiye Süper Liginde kağıt bilet devri tarihe karışmıştır. Teknoloji ile birlikte hayatımıza renk katan bu kartlara bir şekilde erişimini kaybeden kişiler tek girişlik pass kart uygulaması ile maçlara giriş yapabilmektedirler.

Pass kart sistemine ihtiyaç duyulan zamanlar:

  • Passolig kartının kaybedilmiş olması
  • Kartın kullanılamayacak durumda olması
  • Kartın kuryede olması ve kişinin eline ulaşmaması

Bu durumlarda tek girişlik yöntem devreye girer. Pass kartlar stat içerisinden temin edilebilmektedir. Biletme.com üzerinden güvenli bir şekilde biletlerinizi alarak sizler de kartınızın yukarıdaki nedenlerden dolayı erişilemediği durumlarda stada girerek takımınızı desteklemeye başlayabilirsiniz.

Pass Kart Nasıl Alınır?

Futbol, ülkemizin en önemli değerlerinden bir tanesidir. Herkesin tuttuğu bir takım ve izlemek istediği maçlar vardır. Stattan maç izlemenin keyfini bir kere alan kişi devamlı olarak maçlara katılmak ister. Günümüzde maçlara gitmek için gereken Passolig kartına erişemeyen kişiler bunların yerine Pass Kart alarak takımını destekleyebilir.

Pass Kart, stat içerisinden alınabilen bir karttır. Yoğunluktan dolayı eğer Pass Kart alma ihtiyacınız varsa o zaman stada erkenden gitmenizi tavsiye ederiz. Çünkü zaman zaman oluşabilecek olan yoğunluktan dolayı maça geç katılım sağlayabilirsiniz.

Tek Girişlik Pass Kart Ne Kadar?

Zorunlu durumlarda hayat kurtarıcı rolü ile tanınan Pass Kartı stattan temin etmek için başlarda ücretsiz olan karta 2016 yılından sonra 15 TL ücret getirilmiştir. 15 TL ücreti ödemek istemeyen taraftarlar ise maçlara giriş yapmadan önce Passo APP’yi telefonlarına indirmektedirler.

Ancak eğer ki kartınız bir şekilde kurye tarafından sizlere hala teslim edilmemiş ise o zaman takımınızı desteklemek için bu kartı 3 sefer ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz. Sistem kayıtlarında sizlerin kart başvurusu yaptığı ve henüz kuryede olduğu görüldüğünden dolayı sadece statta ilgili yere giderek kartınızı talep etmeniz karta sahip olmak için yeterli olmaktadır.

Passo APP Nedir?

Passo APP, Passolig kartı bilgilerinin bağlı olduğu online bir uygulamadır. Telefonlarınıza Store mağazalarından indirebilirsiniz. Bilgilerinizi girerek kullanabileceğiniz bu uygulama ile Pass Kart sırası beklemeye dahi gerek kalmamaktadır.

Stattaki görevlilik telefonunuzdaki uygulamada bulunan QR kodunu okuduktan sonra giriş yapmanıza izin verirler. Böylelikle hem daha kolay hem de daha pratik bir şekilde maçlara erişim sağlayabilirsiniz.

Takımınızı Statta Desteklemek İçin Passolig Kart Sahibi Olun!

Tek girişlik pass kart yerine takımınızı statta desteklemek için Pass kart sahibi olarak Biletme üzerinden satın aldığınız biletler ile maçtaki yerinizi alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Passolig resmi internet sitesi üzerinden kart başvurusu yapmaktır. Kartın teslim süresi ortalama olarak 14 gün olmasından dolayı maçın başlamasına günler kala aldığınız kart elinize geçmez. Böyle zamanlarda yapmanız gereken Passo APP veya Pass kart ile stada giriş yaparak takımınızı desteklemektir.