Futbol

Maç Biletleri Nasıl Alınır?

Canlı maç izlemek isteyen taraftarların ihtiyaç duyduğu maç biletleri ile tribündeki yerinizi alarak takımınızı yalnız bırakmamış olursunuz. Maça girmek için ihtiyaç duyulan biletleri, günümüz koşullarında online seçeneklerle de satın alma şansınız bulunur.

Online olarak temin edilen biletler tarafınıza yine mail ile gönderilir.

 1. Gönderilen maildeki biletin çıktısını alarak maça gidebilir ve üzerindeki QR kodunu gişe görevlisine okutabilirsiniz.
 2. Maili telefonunuzdan açarak QR kodunu yine görevliye okutarak stada giriş yapabilirsiniz.

2 farklı şekilde de sahip olacağınız biletler ile takımınızı izleme şansı elde edersiniz.

Maç Biletleri Nasıl Satın Alınır?

Maç biletlerini Biletme.com üzerinden güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz. Online olarak satın alacağınız biletlerinizi satın alma süreci şöyle işlemektedir:

 1. İzlemek istediğiniz maçı sitedeki kategorilerden bulun.
 2. İzlemek istediğiniz tribünü seçin.
 3. Tribün seçiminden sonra karşınıza çıkan koltukları seçin.
 4. Ödemeyi kredi kartı ile yapın.

Birkaç dakika dahi sürmeyecek olan bu işlemlerden sonra maç biletleri satın alma işlemini güvenle ve başarılı bir şekilde yapabilirsiniz.

Maç Biletleri Ne Zaman Satın Alınmalı?

Maç biletlerini maçtan dakikalar önce dahi satın alınabilmektedir. İnternet üzerinden yapıldığından dolayı kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Biletin satın alma zamanlaması ise mümkün mertebe maça gitmeye kadar verdiğiniz zaman yapılmalıdır. Bir bileti ne kadar erken alırsanız o kadar avantajlısınız.

Bu avantajlar:

 • Daha ucuza bileti satın almak
 • Farklı şehirse iseniz nasıl gideceğinizi planlamak
 • Konaklama yapacaksanız rezervasyon işlemlerini yapmak

Özellikle konaklama yapacaksanız daha erken zamanlarda yaparak ucuza konaklama fırsatı da yakalayabilirsiniz. Böylelikle hem daha düzenli hem de daha iyi standartlarda plan yapmış olursunuz.

Maç Bileti Nasıl Bulunur?

Maça gitmek için ihtiyacınız olan biletleri bulma konusunda internetten destek alabilirsiniz. Bunun için Biletme üzerinden güvenli bir şekilde biletlerinizi temin ederek istediğiniz maça gidebilirsiniz. Siteye giriş yaptığınızda tek yapmanız gereken şey gitmek istediğiniz müsabakayı seçmek ve sitenin sizi yönlendirdiği şekilde birkaç dakika içerisinde biletlerinize kavuşmaktır.

Maç Bileti Nasıl İptal Edilir?

Maç biletlerinin iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Ancak bazı şartlara bağlı olarak istisnai durumlar mevcuttur. Maç biletleri nasıl iptal edilir konusunda ayrıcalık taşıyan durumlar şunlardır:

 • Maçın iptal edilmesi
 • Maçın tarihinin değiştirilmesi

Kulüp veya TFF tarafından yapılan açıklamaya göre belirlenen bu durumlarda kulübün inisiyatifine bağlı olarak biletler iptal edilebilir. Bu durumda yapılması gereken açıklamaları takip etmek ve bilet iptali seçeneği mümkünse biletlerinizi gösterilen şekilde iptal etmektir.

Biletme ile Dakikalar İçerisinde Maç Biletine Sahip Ol!

Kovid – 19 süreci ile birlikte artık stat önünde oluşan bilet satın alma kuyrukları tarihe karışmıştır. İnternet üzerinden satılan biletleri oturduğunuz yerden rahat bir şekilde satın alabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız işlemler ile hem dakikalar içerisinde bilet sahibi olabilir hem de zamandan tasarruf sağlamış olursunuz.