Futbol

Kovid – 19 Sürecinde Maçlara Gidilir Mi?

Kovid – 19 sürecinde maçlara gidilir mi? Kovid – 19 tedbirleri kapsamında statlara giriş yapabilmek için bazı ek şartlar getirilmiştir. Bu şartlara uyan kişiler uzun bir aradan sonra yeniden statları doldurmanın heyecanını yaşamaktadırlar.

Kovid – 19 salgını ile birlikte gündelik yaşamda her şey değişmiştir. 2020 – 2021 sezonu tamamen seyircisiz oynanmış ve karşılaşmaların eski tadı kalmamıştır. Sağlık Bakanlığı ve TFF tarafından duyurulan şartlar ile birlikte yeni sezonda Biletme.com üzerinden güvenle biletlerinizi satın alarak stattaki yerlerinizi alabilirsiniz.

Kovid – 19 Sürecinde Alınan Tedbirler Nelerdir?

Kovid – 19 ile birlikte hayatımıza HES kodu ve PCR testi gibi yeni kavramlar girmiştir. İnsanların hasta olmadıklarını beyan etmelerini sağlayan bu sistemler ile birlikte maçlara giriş yapmanın da yolu açılmıştır.

Futbol gibi heyecanı yüksek olan oyunların taraftar ile daha bir coşkulu oynandığı, futbolcuların dahi taraftarın varlığında daha farklı oynadığı bir dönemde hayatın akışı tamamen değişmiştir. Yeni sezonda (2021 – 2022) ile birlikte insanlar artık maçları stadyumda izleme şansı yakalamışlardır.

Maçlara giriş için uygun görülen tedbirler şunlardır:

  • PCR Testi Yaptırmak: Daha önce hastalık geçirmemiş veya aşı olmamış olan kişiler, maçlara giriş yapmadan 48 saat önce muhakkak PCR testi yaptırmaları gerekmektedir. Hastanelerin ilgili bölümlerinden yaptırılan bu test için çok geç kalmamalı ve testin ortalama 24 saat içerisinde çıktığı bilinmelidir. PCR testi yaptırmayan veya sonucu çıkmayan kişilerin maçlara girmesi yasaktır.
  • HES Kodu Okutmak: Maçlara giriş yapabilmeniz için kapıda duran görevlilere muhakkak HES kodu okutmanız gerekmektedir. Telefonunuza indireceğiniz HES uygulaması ile birlikte bu kodu görevlilere okutabilirsiniz. Maçlara giriş yapmadan önce “risksiz” sınıfında olduğunuzu teyit etmek size ayrı bir avantaj sağlayacaktır.

Kovid – 19 sürecinde maçlara gidilir mi sorusu ile başlayan ve artık şartlara uyan herkesin takımını statta destekleyeceği bir düzene girilmesi ile birlikte tüm maçları izleme şansı elde edebilirsiniz. Biletme üzerinden satın alacağınız biletler ile maça giriş yapabilir ve maç boyunca takımınızı destekleyebilirsiniz.

  • TFF 2. Ve 3. Lig Maçlarına Nasıl Girerim?

Sadece Süper Lig maçlarına değil yukarıdaki şartları taşıdığınızda maçtaki yerinizi alabilirsiniz. Eğer ki aşı olduysanız aşı olduktan 14 gün sonra maçlara giriş yapabilirsiniz. Üstelik 180 gün süre ile de başka bir test yaptırmanıza dahi gerek yoktur. Sadece HES kodu okutarak maçlara rahat bir şekilde giriş yapabilirsiniz.

  • Maç Biletleri Nasıl Satın Alacağım?

Stat önünde bilet satışının bitmesi ile birlikte biletler artık online olarak temin edilebilmektedir. Biletme.com üzerinden takımınızın maçını seçerek tribün seçimi akabinde koltuk seçimi yaptıktan sonra maç için bileti online yollardan alabilirsiniz. Güvenilir ödeme seçenekleri ile birlikte buradan güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

  • Maça Nasıl Giderim?

Maçlara gitmek için herhangi bir şart yoktur. Ancak Kovid – 19 sürecinde maçlara gitmek konusunda mümkünse toplu taşıma araçlarından uzak durarak maçlara kendi olanaklarınız ile gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Maça giriş için ihtiyacınız olan biletleri Biletme ile online olarak güvenle satın alabilirsiniz.